Schumacher: Více úlevy než smutku

26. prosince 2006 v 20:06 | Pan BLB |  články
Schumacher: Více úlevy než smutku
Ideální představou pro Michaela Schumachera bylo ukončit kariéru ve formuli 1 jako korunovaný mistr světa. To se mu sice nepovedlo, ale zdrcujícím finišem ve druhé polovině sezóny a fantastickou stíhací jízdou za beznadějné situace v závěrečné GP Brazílie připravil divákům nezapomenutelný zážitek, kterým se vedle rekordních sedmi titulů zapsal do historie formule 1 stejně, jakoby se skutečným mistrem světa stal i poosmé.
"V Brazílii mi několikrát blesklo hlavou: Děláš to naposledy. Když mi pak ve čtvrtek večer mechanici předali velký obraz s fotografiemi, s přáním od každého z nich a s větou ´Sei uno di noi´ (Jsi jedním z nás), nebyl jsem schopen vnímat nic jiného. Najednou jsem propadl sentimentu," vzpomíná Michael Schumacher.
Postupně se člověk začne na skutečnosti dívat s nadhledem. Od posledního závodu v kariéře Michaela Schumachera sice neuplynulo příliš času, ale už nyní vnímá především příjemné vzpomínky na období, kdy vládl formuli 1: "Teď cítím více úlevy než smutku. Řekl bych, že je to tak 90 na 10. S blížícím se koncem roku jsem si musel klást stále častěji otázku: Proč ještě závodíš? A odpověď jsem nacházel hůře a hůře."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama