Leden 2007

Schumacher neplánuje testy

14. ledna 2007 v 13:29 | Pan BLB |  články
Schumacher neplánuje testy
Testy nového vozu Ferrari neplánuje v nejbližší době dle týmového šéfa exjezdec stáje z Maranella Michael Schumacher.
Osmatřicetiletý Schumacher letos zůstane u Ferrari v roli poradce a jeho nástupce Kimi Räikkönen potvrdil, že mu sedminásobný šampión bude pomáhat. "V současné době se ale testovat nechystá," řekl Fin na otázku ohledně Schumacherova možného testu v nejbližší době. Se Schumacherovým odchodem ukončilo Ferrari strategii týmové jedničky a oba stájoví jezdci tak budou mít stejné podmínky.
zdroj:formule1.cz

Ferrari 248 F1 na ledu

14. ledna 2007 v 13:27 | Pan BLB |  Ferrari
Ferrari 248 F1 na ledu
Ferrari má za sebou vydařené lyžařské soustředění, které tradičně pořádá v horském středisku Madonna di Campiglio. Kromě PR povinností a setkání s novináři si zde jezdci i členové týmu odpočinou a předvedou své lyžařské umění.
V Madonně di Campiglio v ten samý čas pobýval na přípravném soustředění motocyklový tým Ducati Lorise Capirosiho, takže logicky muselo dojít ke vzájemnému měření sil, a to nejen na lyžích, ale také na čtyřkolce Fiat Panda, upravené pro jízdu na zasněženém svahu.
Vyvrcholením pro přítomné hosty noblesního horského střediska pak bylo páteční vystoupení Lucy Badoera, který si nechal na loňském monopostu Ferrari 248 F1 obout profilované pneumatiky a odjel s ním několik akrobatických kol na zamrzlém jezeře.
zdroj:formule1.cz

Schumacherův konec má pomoci rallye

3. ledna 2007 v 19:23 | Pan BLB
Schumacherův konec má pomoci rallye
Michael Schumacher sice odešel z formule 1, mohlo by na tom však vydělat i mistrovství světa v rallye. Podle dvojnásobného šampiona Waltera Rohrla byl totiž kvůli němu svět motoristického závodění příliš koncentrovaný na F1.
"V posledních letech raději sponzořili zaplatili za drobný reklamní prostor na monopostu formule 1 než aby pro sebe měli celé auto rallye," prohlásil devětapadesátiletý Rohrl. "Možná teď bude polarizace celého závodního světa o trochu menší."
zdroj:formule1.cz

Schumacher si dal bezva dárek

3. ledna 2007 v 19:22 | Pan BLB
Schumacher si dal bezva dárek
Michael Schumacher dnes slaví 38. narozeniny. Poprvé po 16 letech, které strávil ve formuli 1, si může dovolit klidnou oslavu bez myšlenek na novou sezónu. Snad i proto se rozhodl, že si splní jeden velký sen.
Ve svém švýcarském sídle si nechal Michael Schumacher před lety vybudovat podzemní garáže s kapacitou pro přibližně 30 aut. Nyní do sbírky sedminásobného mistra světa přibude skutečný skvost. Známý restaurátor Robert Sarrailh našel pro Michaela Schumachera sedmé šasi legendárního automobilu Shelby Cobra Daytona Coupé typu Mk II, které bylo postaveno jako poslední z limitované série a dlouho bylo považováno za ztracené.
Tento sportovní vůz disponuje výkonem přes 450 k a zrychluje na 100 km/h za necelé 4 vteřiny. V rukou Michaela Schumachera se jistě stane ozdobou každého setkání klasických sportovních automobilů, ale také nebezpečným nástrojem pro všechny konkurenty.
zdaroj:formule1.cz