Únor 2007

Todt si přeje Schumachera v čele Ferrari

28. února 2007 v 21:34 | Pan BLB
Todt si přeje Schumachera v čele Ferrari
Novinky
Jean Todt připustil, že by Michaela Schumachera rád viděl v čele týmu Ferrari ve formuli 1. Potvrdil tak nepřímo zprávy o reálnosti takového kroku a také o tom, že by se Ross Brawn nemusel vrátit do Maranella a naopak zamířit například k McLarenu. Uvedl to v dnešním německém vydání odborného časopisu ´auto motor und sport´.
V současnosti zůstává Michael Schumacher po ukončení aktivní závodnické činnosti u Ferrari v pozici tak zvaného superasistenta, jehož pracovní náplň není konkrétně definovaná. Sedminásobný mistr světa se může sám rozhodovat, kdy navštíví svou kancelář v Maranellu nebo se objeví na testech případně na závodech. Jean Todt předal po sezóně 2006 přímé řízení závodního týmu Stefanu Domenicalimu, Ital ale nemá smlouvu jako týmový šéf.
"Michael je natolik inteligentní, aby už nyní pracoval na své budoucí pozici u Ferrari," říká v rozhovoru Jean Todt a k nynějšímu vztahu Michaela Schumachera k Ferrari dodává: "Chtěl si jinak zorganizovat život, dělat jiné věci a získat více času pro sebe. Chtěl se vyhnout tlaku na svou osobu. Kdyby tomu tak nebylo, hned by pokračoval v závodní kariéře."
zdroj: formule1.cz

Schumacher prý nemá v plánu šéfovat Ferrari

20. února 2007 v 13:30 | Pan BLB |  články
Schumacher prý nemá v plánu šéfovat Ferrari
Lidé z okolí Michaela Schumachera vyvrátili spekulace o tom, že by sedminásobný šampión plánoval převzít po Jeanu Todtovi vedení týmu Ferrari. Informace, že Schumiho role ve stáji z Maranella bude větší, živily v poslední době především německý tisk. "Kdyby chtěl Michael jezdit zase po všech závodech, mohl klidně zůstat dál závodníkem," uvedl Schumacherův manažer Willi Weber, který se o jeho záležitosti stará i po ukončení aktivní kariéry. Zdroje ze Schumiho okolí potvrdily magazínu Autosport, že média si špatně vyložila jeho aktivitu v zákulisí týmu. Schumacher se mimo jiné přijel minulý týden podívat na testy do Barcelony. "Celá věc vznikla tak, že si lidé prostě vyvodili špatné závěry. Může být pravda, že Michael dostává do svého počítače všechna potřebná data a že se účastní několika porad, to však neznamená, že musí být hned ředitelem." "Jeho role je být poradcem a Michael, důkladný jako vždy, chce mít všechny informace, aby jeho rady byly správné," uvedl zdroj. Schumacherova tisková mluvčí Sabine Kehm navíc vyloučila možnost, že by se sedminásobný mistr světa chystal testovat nový monopost F2007. "V současnosti není pro Michaela naplánován žádný test." zdroj: formule.cz

Ferrari: Schumacher týmovým šéfem? Nesmysl!

17. února 2007 v 9:32 | Pan BLB
Ferrari: Schumacher týmovým šéfem? Nesmysl!
NovinkyNěmecký odborný časopis ´Auto motor und sport´ přinesl počátkem tohoto týdne informaci, že v italském týmu Ferrari vládne nespokojenost se současnou přípravou na sezónu 2007 a že se připravuje reorganizace vedení závodní stáje. Na základě toho by se mohl Michael Schumacher brzy posunout z postu poradce Jeana Todta až na týmového šéfa. Sám Michael Schumacher přilil olej do ohně svou přítomností na testech v Barceloně, kde se náhle objevil v boxech Ferrari a nechoval se jen jako host.
V reakci na uveřejněný článek označil tým Ferrari takové zprávy za čirý nesmysl a dál trvá na tom, že reorganizace po odchodu klíčových postav nedávné minulosti byla dokončena a že není důvod k dalším změnám.
zdroj:formule1.cz

Schumacher dostal otevřenou pozvánku na testy NASCAR

12. února 2007 v 13:15 | Pan BLB |  články
Schumacher dostal otevřenou pozvánku na testy NASCAR
Michael Schumacher dostal otevřenou pozvánku na testy NASCAR poté, co bývalý pilot formule 1 podle vlastních slov nenachází na nejpopulárnějším americkém motorsoportu "nic zajímavého".
Schumacher prohlásil, že nechápe krok Juana Pabla Montoyi, který se vzdal formule 1 a šel závodit právě do NASCAR.
"Co bych tam dělal? Co je na NASCAR zajímavého? Kroužil dokola na oválu?" řekl tehdy Schumacher.
Ale šéf jednoho z týmů Ray Evernham, jehož jezdec Kasey Kahne je jedním z letošních favoritů, by rád, aby Schumacher svůj postoj přehodnotil.
Poskytne mu svůj vůz, kdykoli si řekne.
"Posadím jej do červeného auta, skutečně dobrého auta, kdykoli se mu zachce a přijede sem. V posledních letech se hodně změnilo. Auta jsou daleko sofistikovanější než bývala, myslím, že technicky jsou na tom tak dobře, že by byl Schumacher spokojen," řekl Evernham.
zdroj: formule.cz

Schumacherova pozice u Ferrari je nejasná

9. února 2007 v 12:13 | Pan BLB |  články
Schumacherova pozice u Ferrari je nejasná
Směr dalšího působení Michaela Schumachera u Ferrari stále ještě není určen. S největší pravděpodobností bude dle vlastních slov hledat nové talenty.
Schumacher se v současné době objevil na golfovém turnaji v Dubaji, kde se k novinářům rozhovořil. "Moje role u Ferrari není definitivně určena, a to proto, že jednoduše nechci. Jsem rád, že jsem u týmu, jako je Ferrari. Chtějí si mě udržet a využívat mých schopností. Rádi můj osud ve stáji nechají na mně, tak jen čas ukáže, jak se to se mnou vyvine," dodal sedminásobný šampión.
zdroj: formule1.cz