Březen 2007

Schumacher odchodu nelituje

25. března 2007 v 21:43 | Pan BLB |  články
Schumacher odchodu nelituje Odchodu z F1 nelituje dle své tiskové mluvčí sedminásobný šampión Michael Schumacher.
Michael byl prvním gratulantem Kimimu Räikkönenovi po jeho vítězství v Melbourne, když mu bezprostředně po závodě zavolal. Finovo vítězství je důkazem toho, že i bez Schumachera může Ferrari suverénně vítězit. "Michael ničeho nelituje," řekla Schumacherova tisková mluvčí Sabine Kehm. "Faktem je, že Ferrari nemá v současné době vážné konkurenty. Michael mohl být klidně opět šampiónem," prohlásil Schumacherův dlouholetý manažer Willi Weber.

Bez Schumachera klesá v Německu sledovanost

25. března 2007 v 21:43 | Pan BLB |  články
Bez Schumachera klesá v Německu sledovanost
Téměř milión diváků přestalo v Německu sledovat televizní přenosy ze závodů F1 po odchodu největší hvězdy Michaela Schumachera.
Podle posledních oficiálních televizních ratingů se na závod v Melbourne živě dívalo 1,41 milionu diváků, zatímco vloni to bylo dle televizní stanice RTL 2,23 milionu. V roce 2005 se přinutilo vstát na živý přenos z prvního závodu sezóny na 2 miliony Němců. Podíl sledovanosti při vysílání závodu z Melbourne ovšem v Německu dosáhl výrazných 50 %

Nürburgring má Schumacherovo esíčko

25. března 2007 v 21:42 | Pan BLB |  články
Nürburgring má Schumacherovo esíčko
NovinkyMichael Schumacher byl poctěn dalším vyznamenáním. Šikana za vlásenkou Dunlop na Nürburgringu ponese od tohoto roku jeho jméno.
"Tak je to správné. Michael Schumacher přijede 22. července na naši Grand Prix a my mu věnujeme zatáčku s názvem Schumacher-S," potrdil tuto informaci ředitel závodiště Nürburgring Walter Kafitz. Německý sedminásobný mistr světa měl z rozhodnutí vedení okruhu radost: "Jsem velmi potěšen, že mě Nürburgring GmbH takto poctil. Jsem hrdý na to, že na mé domácí trati dostane S-zatáčka jméno podle mě. S tímto okruhem mám spojeny pěkné závodní zážitky a vzpomínky."
Michael Schumacher zvítězil na tradiční trati v pohoří Eifel poprvé v roce 1995, po jedinečném předjížděcím manévru proti Jeanu Alesimu. Další čtyři triumfu přidal na Nürburgringu v letech 2000, 2001, 2004 a naposledy loni ve své poslední aktivní sezóně. Je zatím jediným jezdcem, podle něhož ponese jméno nějaká zatáčka na okruhu Nürburgring. "Tato myšlenka napadla nás. Schumacher je největším jezdcem, jakého jsme kdy měli. Už u nás zasadil svůj strom a před několika lety získal naše největší vyznamenání, zlatý Nürburg-Ring. Hledali jsme něco, co by to ještě předčilo. S jako Schumacher nebo S jako vítězství (německy Sieg, pozn. redakce), to k sobě patří," řekl Kafitz , který byl v úterý jmenován v Amsterodamu předsedou svazu mezinárodních tratí.
První oficiální jízdu přejmenovanou kombinací zatáček uskuteční sám Michael Schumacher při GP Německa, takže jej domácí přiznivci v létě znovu uvidí na okruhu v závodním autě.
zdroj: Formule1.cz

Schumacher: Ferrari je v dobré formě

14. března 2007 v 19:01 | Pan BLB |  články

Schumacher: Ferrari je v dobré formě

Dobrou formu má před nadcházející sezónou Scuderie Ferrari. Myslí si to její bývalá jezdecká star Michael Schumacher.
Dobrou formu má před nadcházející sezónou Scuderie Ferrari. Myslí si to její bývalá jezdecká star Michael Schumacher.
Schumacher byl v minulém týdnu v Maranellu, kde pomáhal stáji Ferrari v přípravě na nadcházející sezónu. "Mám pocit, že jsme velmi dobře připraveni na první závod letošní sezóny a mělo by se nám v něm dařit," řekl Schumacher. "Nemohu se již dočkat začátku šampionátu. Očekávám, že bude velmi vyrovnaný a zajímavý. Nyní jen mohu držet palce a popřát Ferrari vše nejlepší," řekl sedminásobný šampion.
zdroj: formule1.cz