Nürburgring má Schumacherovo esíčko

25. března 2007 v 21:42 | Pan BLB |  články
Nürburgring má Schumacherovo esíčko
NovinkyMichael Schumacher byl poctěn dalším vyznamenáním. Šikana za vlásenkou Dunlop na Nürburgringu ponese od tohoto roku jeho jméno.
"Tak je to správné. Michael Schumacher přijede 22. července na naši Grand Prix a my mu věnujeme zatáčku s názvem Schumacher-S," potrdil tuto informaci ředitel závodiště Nürburgring Walter Kafitz. Německý sedminásobný mistr světa měl z rozhodnutí vedení okruhu radost: "Jsem velmi potěšen, že mě Nürburgring GmbH takto poctil. Jsem hrdý na to, že na mé domácí trati dostane S-zatáčka jméno podle mě. S tímto okruhem mám spojeny pěkné závodní zážitky a vzpomínky."
Michael Schumacher zvítězil na tradiční trati v pohoří Eifel poprvé v roce 1995, po jedinečném předjížděcím manévru proti Jeanu Alesimu. Další čtyři triumfu přidal na Nürburgringu v letech 2000, 2001, 2004 a naposledy loni ve své poslední aktivní sezóně. Je zatím jediným jezdcem, podle něhož ponese jméno nějaká zatáčka na okruhu Nürburgring. "Tato myšlenka napadla nás. Schumacher je největším jezdcem, jakého jsme kdy měli. Už u nás zasadil svůj strom a před několika lety získal naše největší vyznamenání, zlatý Nürburg-Ring. Hledali jsme něco, co by to ještě předčilo. S jako Schumacher nebo S jako vítězství (německy Sieg, pozn. redakce), to k sobě patří," řekl Kafitz , který byl v úterý jmenován v Amsterodamu předsedou svazu mezinárodních tratí.
První oficiální jízdu přejmenovanou kombinací zatáček uskuteční sám Michael Schumacher při GP Německa, takže jej domácí přiznivci v létě znovu uvidí na okruhu v závodním autě.
zdroj: Formule1.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama