Prosinec 2009

Schumi je zpět! Ale v Mercedesu...

30. prosince 2009 v 16:34 | Pan BLB |  články
Článek z F1 Sports:
Je to oficiální: Schumacher a Mercedes oznámili tříletou smlouvu29. červenec 2009 měl být den, který vejde do historie. Ferrari tehdy oznámilo, že má v úmyslu vrátit Michaela Schumachera do kokpitu formule 1. Po světoznámém fiasku si fanoušci museli počkat téměř pět měsíců, než došlo na druhý, a tentokrát řádně provedený pokus.
A nebude to Ferrari, které sedminásobného mistra světa přivítá zpátky v kolotoči velkých cen. Mercedes na středeční tiskové konferenci oznámil, že podepsal s Michaelem Schumacherem smlouvu na tři roky. Jeho týmovým kolegou bude Nico Rosberg.
Stane se tak prakticky dvacet let poté, co Mercedes Schumachera oznámil jako jezdce svého juniorského programu. Mercedes dokonce finančně kryl Schumacherův start v jeho premiérové Velké ceně Belgie, načež jeho talent rychle rozpoznaly týmy Benetton a Ferrari, kde Schumacher jezdil od roku 1996.
Michael Schumacher přestal s formulemi závodit před třemi lety. Oznámení přišlo po Velké ceně Itálie toho roku. Nikdo nepochyboval o tom, že Schumacher už zůstane s Ferrari na věky, byť již v nezávodní roli.
Letos v létě se Ferrari pokusilo nahradit zraněného Felipeho Massu právě Schumacherem, ale po dubnové havárii na motorce nebyl Schumacher zdravotně v pořádku. Své šance se po jeho uzdravení chopil Mercedes, který majetkově vstoupil do týmu Brawn, loňského mistra světa.
Smlouva má podle informací F1sports roční hodnotu 7 milionů eur, tedy přibližně 185Schumacher fanouškům: Doufám, že mě budete podporovat i nadále
Michael Schumacher ve snaze udobřit si tu část fanoušků, kteří jeho odchod od Ferrari k Mercedesu považují za zradu, adresoval právě jim otevřený vzkaz skrze italská média. V něm vzdal hold fandům Ferrari a vyjádřil naději, že jej budou podporovat i nadále.
Michael Schumacher a Ferrari spolupracovali nepřetržitě 14 let.
"14 let jsem byl součástí Ferrari a 14 let bylo Ferrari součástí mě," vzkázal sedminásobný mistr světa. "Značná část Ferrari zůstane navždy v mém srdci. Nikdy nezapomenu na vřelost, sílu a odhodlání, kterého se mi po léta od italských fanoušků Ferrari dostalo.
Cítil jsem se vítaný, snažil jsem se vám dát radost a nadšení, když jsem na dráze bojoval a po vítězství s vámi sdílel radost a nadšení.
Našel jsem mnoho přátel a hodně se ve Ferrari naučil. Vždy jsem podrobně sledoval přístup, s jakým se vypořádat s nástrahami, a v Německu jsem jej vždy chválil: žádné naříkání, ale spíše snaha vidět to dobré v tom, co je nevyhnutelné, a pak radost.
Teď pro mě začíná nová kapitola. Na dráze budu proti Ferrari závodit s maximálním respektem. Jsem přesvědčen, že to budou tvrdé bitvy. Jsem si přirozeně jist, že Ferrari ukáže svou historickou sílu, protože vím, čeho jsou tihle chlapíci schopni.
Rád bych poděkoval všem, kteří mě podporovali. Byl bych moc šťastný, kdybyste - vedle dvou jezdců Ferrari - i nadále pro mě nacházeli kousek vaší neskonalé náklonnosti."
milionů korun.