Červen 2012

Haug: Schumacher nemá smůlu

9. června 2012 v 17:32 | Ferrarista

Norbert Haug zcela odmítá názor, že by měl Michael Schumacher letos smůlu. Jeho technické potíže jsou prý součástí velmi vyrovnané sezony.
Za celou letošní sezonu dokončil sedminásobný mistr světa Schumacher pouze dva závody. Na dotaz, jak může Mercedes Schumacherovi v tuto chvíli pomoct od smůly, odpověděl Norbert Haug tím, že pokud je sezona tak těsná, jako ta letošní, je to normální. Je rád, že je MGP W03 rychlým, i když nespolehlivým vozem.
"Nemá smůlu, toto se prostě stává. Pokud tlačíte vývoj neustále dopředu, musíte přijmout to, že to někdy nefunguje. Už se to stalo hodněkrát.
Není to ideální situace, ale musíte zůstat silní - zítra se totiž vše může obrátit. Myslím, že (Schumacher) ukázal, co ještě umí. Lidé ho kritizují, ale ze šesti závodů stál na startu čtyřikrát v prvních dvou řadách. Rychlost má. Jsou tu ale technické problémy, za které ovšem musíme kritizovat tým, sami sebe."

Schumacher během zastávky v boxech v Monaku
(Foto: Mercedes AMG F1 Team)
"Jsem si jistý, že kdybych dostal na výběr, volil bych na prvním místě rychlost, a pak až spolehlivost. Je snažší to skloubit dohromady. Měli jsme dobré strategie, dobré pit stopy, ale ještě to není ideální. Koukněte ke konkurenci, která je na špici startovního pole - i oni přiznávají, že mají problémy."
Haug také vyvrací, že by se po dobré sérii výsledků Nica Rosberga zajímal o vítězství za každou cenu. Tým se podle něj soustředí na pravidelné dojíždění na stupních vítězů.
"Myslím, že musíte být konzistentní a zajíždět co nejstabilnější výkony. Pokud v každém ze šesti závodů získáte průměrně třetí až čtvrté místo, budete v tabulce poměrně vysoko. Je těžké předpovídat, co se ještě může stát."

Zdroj: F1news.cz